Zákonné pojištění vozidel

Pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou provozem vozidla upravuje zákon č. 168/1999 Sb. a musí být uzavřeno pro každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz nebo je používáno na veřejných komunikacích. Jiný název pro zákonné pojištění vozidel je též povinné ručení.

Uzavřít pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti (povinné ručení) je povinen vlastník nebo spoluvlastník tuzemského vozidla nebo řidič cizozemského vozidla, pokud zákon nestanoví jinak.

Právo uzavřít pojistnou smlouvu osobou, která je osobou odlišnou od vlastníka tuzemského vozidla nebo řidiče cizozemského vozidla tímto není dotčeno.

Sjednejte si online pojištění vašeho vozidla (povinné ručení)Nízké ceny v povinném ručení jsou díky portálu kalkulačka.eu

Dále si můžete uzavřít online pojištění: na penzi se zajistíte s naším pojištěním na Penzijní připojištění, slevu na zabezpečení majetku ve vaší nemovitosti- Pojištění nemovitosti, pojistěte vaše děti na úraz na - Úrazové pojištění, Povinné ručení nejlevněji a nejrychleji, Pojištění vozidel kde se dozvíte vše důležité ke kompletnímu pojištění vozidla, Životní pojištění které ochrání rodinu v případě nešťastné události živitele, slevu až ve výši desítky procent na Pojištění domácnosti, jiný zdroj informací ohledně Pojištění vozidel, kde si vozidlo můžete pojistit online.